Napjainkban egyre izgalmasabb kihívás a design és a művészet területén egyszerre biztosítani a szakmai minőséget és a jól szervezett, finanszírozható működést. A design- és művészetmenedzsment MA szak gyakorlatias képzése mindkét szempontot érvényesíti. Olyan ismeretekre és készségekre helyezi a hangsúlyt, amelyek önálló, kezdeményező szerephez segítik az itt végzőket a kreatív iparágakban. Szemináriumok, esettanulmányok, valós szakmai gyakorlatok során itt elsajátítható, milyen design- és művészeti projekteket érdemes kiválasztani és hogyan lehet azokat színvonalasan menedzselni; miként kell ezeket az értékeket hatékonyan kommunikálni, és milyen módokon vihetőek sikerre nemzetközileg is. A törzsanyagot jelentő alkalmazott művészeti és gazdasági tantárgyakon túl a képzés jogi, társadalomtudományi és más kapcsolódó ismereteket is nyújt. A számon kérő vizsgáztatás helyett a beszámolás problémaorientált feladatokon nyugszik. Ez olyan személyiségi elemeket fejleszt, hogy az itt mesterfokozatot szerzők képességeik reális tudatában, interdiszciplináris szemléletükre építve keressenek munkát a non-profit művészeti intézményrendszerben, a designvállalkozások üzleti szférájában, vagy a modern és kortárs művészet piacán.
- A design- és művészetmenedzsment MA képzés célja széleskörű gyakorlati ismeretekkel, releváns nemzetközi kitekintéssel rendelkező szakemberek képzése, akik a kreatív iparágak, a művészeti szféra és a designkultúra érdekérvényesítő irányítóiként, szervezőiként és kommunikátoraiként a vizuális kultúra piacát jól ismerik, vállalkozásuk vagy munkájuk révén tevőlegesen alakítják.
- Képesek a művészetek és a design eltérő területein a gazdasági és társadalmi fenntarthatóság szempontjainak figyelembe vételével kulturális projektek és termékek elemzésére, tervezésére, megvalósítására és kommunikációjára.
- Alkalmasak a köz- és magánintézményekben, kulturális vállalkozásokban felvetődő menedzsment feladatok elvégzésére, továbbá a vizuális kultúra intézményeiben és vállalkozásaiban (design és kreatív stúdiók, reklámügynökségek, múzeumok, galériák) a kezdeményező, felelős munkavégzésre.
- A végzettek felkészültek tanulmányaik doktori képzés keretében történő folytatására. A MOME Doktori Iskola újonnan akkreditált PhD ága is fogadja végzettjeinket.
A képzés során lefedett főbb szakterületek:
• kultúra-gazdaságtan és jog – 8-12 kredit • vezetés és menedzsment – 10-14 kredit • marketing és márkaépítés – 6-10 kredit • üzleti tervezés, vállalkozási pénzügyek – 6-8 kredit • társadalomkutatás, kultúraszociológia – 6-10 kredit • kommunikáció és művészetközvetítés – 8-10 kredit • médiaismeretek – 6-12 kredit • design- és művészettörténet – 6-8 kredit • design- és művészetelmélet – 6-8 kredit • design és művészeti gyakorlat – 20-40 kredit
Ha
* érdekel a design, a divat, a média
* szívesen menedzselnél fiatal tervezőket, igényes projekteket
* szereztél / szeretnél tapasztalatot márkák építésében és marketingkampányokban
* kezdeményező vagy a kommunikációban, közösségi felületeken
* vonz a kortárs művészet, a kiállítások és galériák világa
* művészeti alapképzettségedet gyakorlatias irányba fejlesztenéd tovább
* start-up vállalkozást indítanál,
jelentkezz mesterképzésünkre!
----------------- A 2010 óta működő mesterképzésünkön eddig 47 végzős diplomázott. Pályatérképükről néhány vonzó pont:
Kortárs Építészeti Központ Átrium Film-Színház Magyar Formatervezési Tanács Irodája Design Terminál Ludwig Múzeum művészeti felsőoktatás (MOME, MKE, MET) kommunikációs ügynökségek galériák divattervező stúdiók